Robb Maciąg poprowadzi 2 Etno Warsztaty na Campowisku!

Podczas warsztatów skandynawskich odwiedzimy 2 kraje. W Szwecji pojedziemy na chwilę do wioski Bullerbyn, poznamy szwedzkie tradycyjne święto Midsummer, tradycyjne potrawy, dowiemy się co to fikka i czym jest szwedzki dizajn.
Tymczasem w Norwegii na dalekiej północy będziemy podziwiać zorze polarną, poznamy zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia i dlaczego w wigilię wszyscy korzystają z sauny. Posłuchamy historii o Wikingach, poznamy ich runy, zrobimy konika dalę i/lub aurorę borealis.

Jako drugie w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbędą się warsztaty tybetańskie!

Podczas warsztatów tybetańskich uczestnicy poznają kulturę i zwyczaje Krainy Wiecznego Śniegu – Tybetu i jego mieszkańców.
Posłuchają w jaki sposób Tybetańczycy obchodzą Nowy Rok, czyli Losar. Dowiemy się czym jest mandala oraz do czego służą flagi modlitewne i mosiężne miski. Nauczymy się kilku słów w języku tybetańskim oraz jak pisać tybetańskie znaki. Będziemy dotykać rekwizyty: maski, flagi, misy, młynki modlitewne. Na koniec sami zrobimy tybetańskie thanki.

Robert wygłosi także prelekcję o tym jak BOLEK I LOLEK POJECHALI DO INDII, czyli TukTuk Cinema!

Wiosną 2015 roku, Robb Maciąg, wyruszył w wyjątkową podróż do Indii podążając z biegiem Gangesu.
Podróżował na swoim indyjskim skuterze, przemierzając najbardziej zaludnione tereny na świecie wioząc ze sobą projektor wideo, starego laptopa i kilkanaście godzin Bolka i Lolka. A wszystko po to, by wieczorami, w szkołach i sierocińcach móc robić darmowe kino z legendami polskich kreskówek.

Robert Robb Maciąg Jak sam pisze na swojej stronie:

Najlepiej mi w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzę, że w podróży najważniejsze jest to co ulotne
i niepowtarzalne – ludzie i ich historie.
Napisałem już kilka książek podróżniczych
i udało mi się to zrobić bez ściemy, a dziś, tak mówią, to już niemal niemożliwe.
Dwa razy dostałem nagrodę TRAVELER od miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku) i jestem z tego dumny. Jeżeli nie piszę to prowadzę warsztaty etnograficzne, wspieram fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabieram ludzi w świat – głównie do Iranu i Indii.
Kocham dobrą, czarną i lekko słodką kawę. Może być z kardamonem. Nienawidzę niesprawiedliwości.